news/190506073204سلیمانی.jpg

1398/02/16     نشست کانون انجمن های صنفی نمایندگان و کارگزاران صنعت بیمه استان آذربایجان شرقی با حضور ریاست محترم بیمه مرکزی
همکاران محترم
همانگونه که مستحضر می باشید طی دیدار رسمی ریس کل محترم بیمه مرکزی جناب اقای سلیمانی و هییت همراه از استان اذربایجان شرقی با حضور نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و مقامات و روسای محترم کلیه شرکتهای بیمه و در نهایت بیان مشگلات شبکه فروش علی الخصوص ایین نامه 11/3 و ماده 38 توسط جناب اقای لیل ابادی عضو هییت مدیره محترم انجمن صنفی اذربایجان شرقی و طبق بیانات رییس کل محترم بیمه مرکزی صورت جلسه ای فی مابین بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان تامین اجتماعی به امضا طرفین رسیده که به حمدالله نمایندگان صنعت بیمه شامل قوانین فوق نمی باشند
لذا مقرر گردیده ظرف مدت یک هفته سرپرست محترم سازمان تامین اجتماعی نسبت به ابلاغ ان اقدام فرمایند .
در خصوص مبحث حذف ارزش افزوده طبق فرمایش سر کار خانم دکتر اقاپور نماینده محترم شبستر و عضو کمیسون اقتصادی مجلس انشاالله ظرف دوهفته اینده در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح و با تصویب نمایندگان محترم شاهد حذف ارزش افزوده در صنعت بیمه خواهیم بود .
در ادامه رییس کل محترم بیمه مرکزی قول بازنگری در ایبن نامه 75 و 83 و بیمه نامه مسیولیت حرفه ای نمایندگان را اعلام نمودند


باسلام و احترام خدمت همکاران محترم سراسر کشور
با عنایت به نشست کانون انجمن های صنفی نمایندگان و کارگزاران صنعت بیمه استان آذربایجان شرقی با حضور ریاست محترم بیمه مرکزی جناب آقای دکتر سلیمانی و سرکار خانم دکتر آقا پور نماینده محترم و محبوب شهرستان شبستر و عضو هئیت رئیسه کمسیون اقتصادی مجلس و بهمراه هئیت محترم همراه ، معاونت محترم نظارت بیمه مرکزی و سایر بزرگواران در روز شنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۸ در فرمانداری شهرستان شبستر ، مسایل و مشکلات کلان صنعت توسط اعضای هئیت مدیره کانون بشرح ذیل ارایه گردید.
_ بخشنامه ۱۱/۳ سازمان تامین اجتماعی
_ درخواست اصلاح آیین نامه ۷۵ قرارداد نمایندگی با توجه به تاریخ تصویب سال ۹۱ (علی الخصوص دارا نبودن امنیت شغلی و آتی شبکه فروش از قبیل عدم درج و اعمال بند ۷ ماده دوم تکالیف شرکت بیمه درقرارداد ارزش بازخریدوانتقال پرتفوی)
_ درخواست اصلاح آیین نامه ۸۳ کارمزد با لحاظ زمان تصویب سال ۹۲ و نرخ تورم سالانه و هزینه های شبکه فروش و اصلاح پلکانی کارمزد
_ درخواست تهیه و تدوین بیمه مسیولیت حرفه ای نمایندگان که امنیت شغلی این افرادی که برای مردم امنیت ارایه میدهند، ولی خودشان بدون پوشش بیمه و امنیت شغلی و حرفه ای میباشند.
_ استارآپ ؛ آیین نامه برخط کارگزاران موضوع دیگری بود که مطرح گردید
_ نظارت و ساماندهی و جلوگیری از عقد قراردادهای گروهی که منافع نمایندگان سراسر کشور را تحت شعاع قرار میدهد و فقط صرفا" منافع جمعی از نورچشمی ها را تحت پوشش قرار میدهد.
_ آخرین وضعیت قانون ارزش افزوده متعلقه بیمه نامه
_ درخواست تنظیم و ارایه لایحه ای جهت تشکیل مجمع صنفی شبکه فروش همانند سازمان نظام مهندسی یا نظام پزشکی جهت حضور در تصمیم گیری های کلان صنعت که منافع نمایندگان را تحت تاثیر قرار میدهد . ( تصویب آیین نامه ها _ حل اختلاف با کارفرما _ نظارت در زمان صدور مجوز فعالیت _ کنترل و ارایه مجوز صدور بیمه نامه و...)
_ و درپایان یکسری مسایل مختلف و مشکلات در خصوص رقابت ناسالم و نظارت و نرخ شکنی ومسایلی که در حوزه تصمیم گیری بیمه مرکزی میباشد .

پاسخ ریاست محترم بیمه مرکزی استاد بزرگوار جناب آقای دکتر سلیمانی:
_ درخصوص بخشنامه تامین اجتماعی با پیگیری و عنایت بزرگواران در بیمه مرکزی علی الخصوص با تاکید شخص ریاست محترم بیمه مرکزی و معاونت محترم نظارت از سازمان تامین اجتماعی ، منجر به تهیه صورتجلسه ای گردیده که صنعت بیمه را مشمول این بخشنامه نمیدانند. و انشاالله ظرف چند روز آینده با امضای سرپرست محترم سازمان تامین اجتماعی جناب آقای دکتر زدا بصورت بخشنامه ای ابلاغ خواهد گردید.
_قول پیگیری در خصوص بازنگری و اصلاح آئیننامه ۷۵_ ۸۳ و بیمه مسیولیت حرفه ای نمایندگان ارایه گردید .
_در خصوص استارآپ و... با توجه به روند جامعه و پیشرفت تکنولوژی نظر به سازگاری شبکه فروش با شرایط موجود اعلام گردید (همانند اسنپ _تاکسیرانی و... )
_ دیدگاه کلی مدیریت محترم صنعت ، صدور تمامی بیمه نامه توسط شبکه فروش و صرفا" فعالیت شرکتها در خصوص نظارت صحیح و بموقع ونظارت عالیه توسط نهاد ناظر

پاسخ سرکار خانم آقا پور نماینده محترم مجلس شورای اسلامی :
_ براساس طرح ارایه و امضا شده توسط ۷۶ نماینده محترم مجلس در خصوص حذف ارزش افزوده ، بزودی ظرف حداکثر دو هفته در صحن مجلس مطرح و بامید حق تصویب گردد.
_ در خصوص طرح و لایحه تشکیل مجمع صنفی با توجه به اینکه مربوط به کمسیون اجتماعی میباشد . قول رایزنی در مجلس و اخذ فرجه از ریاست کمسیون اجتماعی مجلس با توجه به اینکه ایشان نیز از نمایندگان استان آذربایجانشرقی میباشد . برای دونفر از اعضای هئیت مدیره کانون را دادند که بامید حق فرصتی فراهم آید تا در این خصوص نیز هییت مدیره پیگیری لازم را بعمل آورد .

در پایان ضمن تشکر ویژه از ریاست محترم بیمه مرکزی جناب آقای دکتر سلیمانی و نماینده محترم سرکار خانم آقا پور و هییت همراه بابت حضور مبارکشان و فرماندار محترم شبستر بابت میزبانی عالی و پورشور و ریاست محترم شورای هماهنگی شرکتهای صنعت بیمه استان جناب آقای دکتر قهرمانی ؛ و تشکر از دوستان و همکاران عزیزمان در کانون استان ، امیدواریم در کنار هم و با اتحاد وهمدلی و با درایت و مدیریت مدیران محترم صنعت بیمه و مسیولین دولتی و حکومتی در این برهه حساس از عهده این مشکلات برآییم و با تکیه براصول اخلاقی و اعتقادی آینده ای روشن را برای ایران زمین عزیزمان و امنیت خاطر بیشتر برای شبکه فروش فراهم آوریم . بامید روزهای خوب برای تمام عزیزان و همکارانم در صنعت بیمه کشورانشاالله